Skip to main content

Урологічний кабінет

  • Місце прийому: вул.Ак.Павлова, 271

Прийом за попереднім записом

тел.реєстратури 098-424-53-52

 

Плановий прийом відбувається за наявності у пацієнта електронного направлення

 

Прийом проводить лікар-уролог

 

ШОВКУН Владислав Андрійович

Освіта: повна вища. Харківський державний університет. «Лікувальна справа». 1999.

Спеціальність: урологія

Кваліфікаційна категорія: перша

Підвищення кваліфікації: ТУ «Сучасні питання урології». 2023.

Стаж роботи за фахом: 23 роки

 

 

Про діяльність уролога багато людей мають туманне або загальне уявлення, а тому в цій статті ми постараємося якомога докладніше розкрити суть того, що лікує уролог і чим він займається. Перш за все, відзначимо, що такі симптоми, як біль під час сечовипускання і печіння, поява крові в сечі і часті позиви до сечовипускання, кольки в області попереку і нетримання сечі – всі ці прояви є приводом для відвідин саме цього фахівця. Ну а що стосується конкретних захворювань, лікуванням яких займається уролог, то вони в сфері урології безпосереднім чином ставляться до таких областям, як сечовипускальний канал, нирки, сечоводи, передміхурова залоза і зовнішні статеві органи.

Уролог: що робить цей лікар?

Сама по собі урологія, як область медицини, не є одинично заснованим напрямком, і пов’язано це з тим, що основу урології становлять деякі суміжні дисципліни. Вони зокрема стосуються педіатрії, гінекології та андрології. Крім цього урологія також підрозділяється на ряд додаткових напрямків по частині груп осіб, лікування яких в кожному конкретному випадку здійснюється. Так, це дитяча урологія, жіноча урологія, чоловіча урологія та урологія геріатрична (в останньому варіанті мається на увазі напрям, орієнтований на лікування літніх осіб). Основна відмінність полягає в розділенні по частині статевої приналежності, тому тут ми, перш за все, зупинимося на аспектах, актуальних для чоловічої та жіночої урології.

Чоловіча урологія. Інакше цей напрямок визначається як андрологія. Спеціалізація цій галузі медицини зосереджена на лікуванні ряду чисто чоловічих захворювань, до числа таких належить чоловіче безпліддя, простатит (запальний процес в області передміхурової залози). Крім того, сюди відносяться і загальні для обох статей захворювання (відмінності, способи діагностики та лікування, тим часом, також можуть мати принципові відмінності в реалізації): сечокам’яна хвороба, запалення нирок, запалення сечового міхура і інфекції, чия передача відбувається статевим шляхом (ЗПСШ – хламідіоз, генітальний герпес, уреаплазмоз тощо).

Жіноча урологія. Даний напрямок також має іншу назву, яка визначається як урогінекологія. Специфіка цього напрямку урології полягає в діагностуванні і в лікуванні запальних процесів, що розвиваються в області внутрішніх і зовнішніх статевих органів, а також в області сечівника. Знову ж, сюди входить сечокам’яна хвороба і захворювання, чия передача відбувається при статевому контакті, тобто статевим шляхом, і, як вже було зазначено, діагностика, лікування та інші моменти можуть принципово відрізнятися від аналогічних захворювань у чоловіків.

Таким чином, можна підкреслити, що уролог – це не виключно лише «чоловічий» лікар, як часто помилково вважають пацієнти, чому зокрема супроводжує те, що до відносно недавнього часу урологи займалися тими проблемами, які стосуються чоловічого здоров’я. Андрологія ж, вже в якості окремого визначення, відповідного саме чоловічий специфіці, в вживанні такої назви сфери стала розглядатися також не настільки давно.

Прийом уролога: коли йти до лікаря?

Виділимо випадки, при актуальності яких людині потрібна консультація уролога і, цілком імовірно, подальше лікування у цього фахівця:

  • поява хворобливих відчуттів, які супроводжують сечовипускання;
  • поява занадто тривалого відчуття переповненості, актуального для сечового міхура, що відбувається навіть з урахуванням незначного скупчення в ньому сечі;
  • гадане наявність простатиту (на підставі відповідної симптоматики);
  • часта поява затримок, що стосуються сечовипускання;
  • болі внизу живота;
  • зміна якісних характеристик сечі (колір, консистенція, прозорість), наявність будь-яких домішок в ній (слиз або кров).

Слід зазначити, що симптоматика, актуальна для простатиту, а також болі внизу живота в якості зазначених у переліку симптомів, також поєднуються з підвищенням температури, появою нездужання, спрагою, втратою апетиту. В таких випадках необхідна термінова консультація уролога, що виключає будь-яке зволікання. Запис до уролога, крім цього, необхідний і в разі появи будь-яких видимих змін, що стосуються стану і форми статевих органів, а також порушення ерекції. Відвідати уролога слід і в разі виникнення необхідності до обрізання крайньої плоті. Враховуйте, що такого роду проблеми є не тільки делікатними, але і достатньо серйозними, а тому довірити їх рішення можна тільки фахівцеві.

Перейти до вмісту